Powrót

Dzień-1
Odlot z Warszawy do Johannesburga.

Dzień-2
Przylot do Johannesburga - miasto położone na wysokości 1760 m . Powitanie przez opiekuna grupy, wizyta w Pretori, narodowy Panteon Afrykanerów (Voortreker Monument), siedziba rządu dawniej Unii Południowo Afrykańskiej, piękne kolorowe ogrody, wspaniały widok na Pretorię, Muzeum Krugera, kolacja, nocleg.

Dzień-3
Po śniadaniu wyjazd do Sun City - miasteczko hazardu,centrum rodzinnej rozrywki, wspaniałe baseny, ogród tropikalny, znane miejsce na cały świat z wyborów Miss Świata i wielkich turnieji golfowych, kolacja, nocleg.

Dzień-4
Po śniadaniu wyjazd do Nelspruit - po drodze zwiedzanie wspaniałych zakątków Prowincji Mpumalanga (God's Window, Bourke's Luck Potholes, Blyde River Cannion kolacja, nocleg w parku, kolacja, grill afrykański.

Dzień-5
Wczesnym rankiem wyjazd do Kruger National Park - podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, może uda nam się zobaczyć całą wielką piątkę, cały dzień w parku, kolacja, po kolacji spotkanie przy kieliszku afrykańskiego wina wspomnienia z przeżytych wrażeń.

Dzień-6
Po śniadaniu wyjazd do Durbanu - przejeżdżamy przez królestwo Swaziland, spotkanie z oceanem Indyjskim, dla chętnych popołudniowa kąpiel w oceanie lub basenie kolacja, nocleg.

Dzień-7
Po śniadaniu wyjazd zwiedzanie Durbanu, delfinarium, zakupy Oriental Plaza, Golden Mile - znana promenada nad oceanem Indyjskim, możliwość zakupu ludowych wyrobów, dla chętnych piękna piaszczysta plaża wizyta w wiosce plemienia Zulu ludowe występy, farma krokodyli, park węży, kolacja, nocleg.

Dzień-8
Po śniadaniu wyjazd do Johannesburga - droga pnie się w górę wspaniałe widoki niedaleko Góry Drakensberg ponad 3000m, wjeżdżamy na wysokość 1420 m ponad poziom morza, Johannesburg 1760 m n.p.m. Pożegnalna kolacja w stylu afrykańskim 162 potrawy do wyboru, jemy ile chcemy.

Dzień-9
Po śniadaniu wizyta w muzeum kopalni złota Gold Reef City, (miasteczko zbudowane na wzór starego osiedla górniczego, zjazd pod ziemię 220 m , pokazy wytopu złota można potrzymać sztabkę złota o wadze 12,5 kg . Lunch, ostatnie zakupy, wyroby ze skóry wężowej i krokodyla na Bruma Lake transfer na lotnisko.

Dzień-10
Przylot do Warszawy zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Zakwaterowanie: Hotele *** Lodges, pokoje 2 osobowe z łazienką, klimatyzacja.
  • Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje.
  • Transport: Klimatyzowane mikrobusy VW.
  • Wstępy: Wszystkie wstępy ujęte w programie.
  • Pilot: Opieka pilota polskojęzycznego.

Cena nie obejmuje:

  • biletów lotniczych,
  • ubezpieczenia w czasie trwania imprezy,
  • napoi do posiłków,
  • napiwków.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z nami pod podanym nr. tel. / fax. e-mail:

 

Zdjecia:
*kliknij_aby_powiękrzyć

MApa - Kliknij! Mapka z trasą wycieczki

Zachód słońca - Kliknij !

un City - Lost City - Kliknij !

Kruger National Park - Kliknij !

Lost City - Kliknij !

Gold Reef City - Kliknij !
Dodatkowe informacje:

Klimat
W miesiącach grudzień, styczeń, luty panuje lato temperatury wahają się od 24 - 30C w ciągu dnia, wieczorem jest chłodniej temperatura może obniżyć się do ok.16 stopni C, w miesiącach letnich występują krótko trwałe deszcze. W miesiącach marzec, kwiecień, maj jest jesień temperatury są niższe o kilka stopni średnia temperatura od 20 - 26 C, brak opadów deszczowych za wyjątkiem okolic Kapsztadu.

Zdrowie
Uczestnik powinien być ubezpieczony od choroby i nieszczęśliwych wypadków (zapewni to nieodpłatną opiekę lekarską), żadne szczepienia nie są obowiązujące. Zalecane jest stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej. Woda na całym terytorium RPA jest zdatna do picia.

Elektryczność
220 / 230 V, wtyczki odmienne niż w Polsce, konwertory wtyczek europejskich na afrykańskie można kupić w sklepach lub wypożyczyć od pilota grupy.

Visa
Visa na pobyt do 30 dni jest do udzielana na lotnisku po przylocie w czasie odprawy paszportowej bezpłatnie.

Waluta
1 rand = 100 centów
Honorowane są również karty kredytowe VISA, MASTER CART, AMERICAN EXPRESS, DINERS CLUB.

Top


Indlovu Tours & Safaris P.O. Box 201 Westonaria 1780 Johannesburg South Africa
Tel./Fax. +27 11 751 5827 E-Mail:
afryka@safariwafryce.com

edesign © 2002 by RASTA