Powrót

Dzień-1
Odlot z Warszawy do Kapsztadu

Dzień-2
Przylot do Kapsztadu - miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast świata. Powitanie przez opiekuna grupy, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta - wyjazd kolejką linową na Górę Stołową ( 1084 m ) - pod nami wspaniały widok na całe miasto, Szampański rejs katamaranem w otwarty ocean Sunset Cruse, panorama miasta od strony oceanu, zachód słońca, Kapsztad nocą, kolacja nocleg.

Dzień-3
Kapsztad - przepiękną sceniczną drogą wzdłuż oceanu Atlantyckiego jedziemy do Hout Bay, pięknie położona w zatoce wioska, płyniemy stateczkiem po Oceanie Atlantyckim na wyspę fok, tysiące fok na kamienistej wysepce, następnie przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei, w dole spotykają się spienione dwa oceany, zejście na plażę gdzie w 1488 roku wylądował odkrywca przylądku Bartholomeu Dias, po drodze w drodze powrotnej odwiedzamy rezerwat pingwinów, kolacja powrót do hotelu.

Dzień-4
Kapsztad - jedziemy na "Drogę Win, Pięknie położone na zboczach winnice, zapoznamy się z produkcją i smakiem wspaniałych afrykańskich win. Wracamy do Kapsztadu zwiedzanie miasta, zamek Dobrej Nadziei, Ogród Botaniczny, kolacja w Water Front, część starego portu przeznaczona na centrum rozrywki, sklepy, kina,restauracje, hotele, w basenie portowym zacumowane jachty powrót do hotelu, nocleg.


Dzień-5
Po śniadaniu wyjazd do George - miasto położone na początku tzw. Garden Road (Droga Ogrodów) po drodze wizyta w Cango Caves jedne z najstarszych jaskiń na terenie Afryki przepięknie uformowane stalaktyty i stalagmity, wizyta na farmie strusi, jazda na strusiu wierzchem, dla smakoszy stek ze strusia i krokodyla, nocleg.

Dzień-6
George - rano jedziemy pociągiem do Knysna, (wagoniki z ostatniego stulecia) wzdłuż wybrzeża nad lagunami wspaniałe widoki na ocean Indyjski, po południu jedziemy do Port Elizabeth, miasto portowe położone nad Oceanem Indyjskim. Kolacja, nocleg.

Dzień-7
Rano wyjazd do Durbanu (Ballito), po drodze zatrzymujemy się na śniadanie, wspaniałe widoki na górzysty teren Transkay rozległe pola czciły cukrowej, (Transkai, region, w którym urodził się Nelson Mandela pierwszy czarny prezydent), kolacja, nocleg.

Dzień-8
Durban - wyjazd do Krainy Tysiąca Wzgórz, wizyta w tradycyjnej wiosce Zulusów, tradycyjne tańce, farma krokodyli, park węży, Golden Mile - promenada nad oceanem, możliwość zakupu regionalnych pamiątek, delfinarium, kąpiel w oceanie, kolacja dla chętnych wieczorna kąpiel w oceanie lub basenie.

Dzień-9
Durban - dzień wolny, piaszczyste plaże i ciepła woda oceanu Indyjskiego czeka na nas.

Dzień-10
Po śniadaniu wyjazd do Hluhluwe National Park, polowanie z kamerą na grubego zwierza park, w którym jest najwięcej nosorożca na km. kwadratowy, zobaczymy je z bliska, St. Lucia rejs statkiem po rzece, podglądanie krokodyli i hipopotamów w naturalnym środowisku kolacja, nocleg w St. Lucia.


Dzień-11
Przejazd, do - Kruger National Park, w drodze przejazd przez górzysty kraj Swaziland, nocleg w parku, kolacja. Kruger National Park - jeden z najbardziej znanych parków afrykańskich na całym świecie o powierzchni ponad 2 000 000 ha gdzie można zobaczyć całą "Wielką Piątkę" - słonie, nosorożce, lwy, bawoły, leopardy, żyrafy, zebry, cała gama antylop, hipopotamy, krokodyle itd.

Dzień-12
Wcześnie rano wjazd do Kruger National Park - cały dzień spędzamy w parku na podglądaniu zwierzyny w ich naturalnym środowisku, kolacja, gwieździste niebo Afryki, Krzyż Południa przy kieliszku dobrego afrykańskiego wina, kolacja grill afrykański.

Dzień-13
Po śniadaniu jedziemy przez park do ciekawych zakątków prowincji Mapumalanga, Bleyde River Canyon, Burkis Pothole, Gods Window, Wodospad Mac Mac, kolacja nocleg w Nelspruit stolicy prowincji.

Dzień-14
Po śniadaniu jedziemy w stronę Zimbabwe, zatrzymujemy się na nocleg w Tshipise - wspaniały ośrodek położony na północy RPA niedaleko granicy z Zimbabwe. Baseny z naturalną źródlaną gorącą wodą, kąpiel zdrowotna w gorących basenach, kolacja, nocleg Lodges.

Dzień-15
Przekraczamy granicę RPA, wjeżdżamy do Zimbabwe, nasza droga prowadzi przez Bulawayo do Victoria Falls, kolacja, nocleg.

Dzień-16
Victoria Falls - idziemy nad wodospad, deszczowy las, następnie udajemy się na most Łączący Zimbabwe z Zambią, wodospad od strony mostu, ludowe tańce w wykonaniu plemienia Shona w czasie kolacji w restauracji Boma wybudowanej na wzór tradycyjnej chaty murzyńskiej, nocleg.
w ciągu dnia imprezy fakultatywne:

 • lot helikopterem nad wodospadem
 • white water rafting, spływ po spienionych wodach rzeki Zambezi
 • lot balonem
 • dla odważnych, bungi jump 110 m w dół z mostu łączącego Zimbabwe z Zambią

Dzień-17
Victoria Falls - dzień wolny na indywidualne atrakcje i sporty wodne.

Dzień-18
Opuszczamy gościnne Zimbabwe, na noc zatrzymujemy się w Tshipise gorące naturalne źródła, kąpiel w basenie z gorącą źródlaną wodą.

Dzień-19
Tshipise - po śniadaniu wyjazd do Johannesburga, kolacja w stylu afrykańskim 162 potraw do wyboru, jemy, ile chcemy, dziczyzna, kraby, stek z rekina, kalmary, desery itd.

Dzień-20
Po wczesnym śniadaniu jedziemy do Sun City - Lost City , była afrykańska stolica hazardu i rozrywki, hotele i kasyna, tropikalny ogród, olbrzymi basen ze sztuczną falą, dużo przyjemności i rozrywki, odbywały się tu wybory Miss Świata, wieczorem powrót do Johannesburg, kolacja, nocleg.

Dzień-21
Johannesburg - po śniadaniu odwiedzamy stolicę kraju - Pretoria, Union Building (siedziba Prezydenta) piękne ogrody, muzeum Voortrekker Monument, muzeum Paul Krugera, pierwszego Prezydenta Uni, safari z kamerą w parku lwów, kolacja w restauracji Carnivore gdzie serwują mięsa z dziczyzny, krokodyl, struś, żyrafa, gnu, nocleg.

Dzień-22
Johannesburg - Gold Reef City muzeum kopalnia złota, zjazd pod ziemię 220 m, pokazy wytopu złota, miasteczko zbudowane na wzór starego osiedla górniczego z 1888 roku, ostatnie zapomniane zakupy pamiątek w Bruma Lake (duży market z pamiątkami z całej Afryki), zapraszamy na późniejszy lunch, transfer na lotnisko.

Dzień-23
Przylot do Warszawy zakończenie wycieczki.

Na dodatkowe atrakcje w Victoria Falls, jak Bungi Jump, White Water Rafting, przelot helikopterem nad wodospadem Victoria uczestnik powinien zabrać ze sobą odatkowo około 300 USD. Ceny w zależności od sezonu. W Zimbabwe wiza kosztuje 30 USD do nabycia na granicy.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Zakwaterowanie: Hotele *** Lodges, pokoje 2 osobowe z łazienką, klimatyzacja, TV.
 • Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje.
 • Transport: Klimatyzowane mikrobusy VW.
 • Wstępy: Wszystkie wymienione w programie.
 • Pilot: Opieka pilota polskojęzycznego przez cały czas trwania wycieczki.

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych,
 • ubezpieczenia w czasie trwania imprezy,
 • napoi do kolacji,
 • wycieczek fakultatywnych,
 • napiwków,
 • wizy do Zimbabwe.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z nami pod podanym nr. tel./fax. e-mail:

Zdjecia:
*kliknij_aby_powiękrzyć

Kliknij ! Mapka z trasą wycieczki

Kapsztad - Kliknij !

Victoria Falls - Kliknij !

Park Krugera - Kliknij !

Przyladek Dobrej Nadziei - Kliknij !

Baobab - Kliknij !

Rafting Zambezi - Kliknij !

Fish River Canion - Kliknij !

Na motorach po wydmach = Kliknij !

Victoria Falls - Kliknij !

Wyprawa ladzia na ocean - Kliknij !

Sun City - Lost City - Kliknij !

Dodatkowe informacje:

Klimat
W miesiącach grudzień, styczeń, luty panuje lato temperatury wahają się od 24 - 30C w ciągu dnia, wieczorem jest chłodniej temperatura może obniżyć się do ok. 16 stopni C, w miesiącach letnich występują krótko trwałe deszcze. W miesiącach marzec, kwiecień, maj jest jesień temperatury są niższe o kilka stopni średnia temperatura od 20 - 26 C, brak opadów deszczowych za wyjątkiem okolic Kapsztadu.

Zdrowie
Uczestnik powinien być ubezpieczony od choroby i nieszczęśliwych wypadków (zapewni to nieodpłatną opiekę lekarską), żadne szczepienia nie są obowiązujące. Zalecane jest stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej. Woda na całym terytorium RPA jest zdatna do picia.

Elektryczność
220 / 230 V, wtyczki odmienne niż w Polsce, konwertory wtyczek europejskich na afrykańskie można kupić w sklepach lub wypożyczyć od pilota grupy.

Wizy
Wiza do 30 dni pobytu w RPA udzielana jest na lotnisku przy odprawie paszportowej nieodpłatnie.
Wiza do Zimbabwe do nabycia na granicy w cenie 30 usd.

Waluta
1 rand = 100 centów.
Honorowane są również karty kredytowe VISA, MASTER CART, AMERICAN EXPRESS, DINERS CLUB.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top


Indlovu Tours & Safaris P.O. Box 201 Westonaria 1780 Johannesburg South Africa
Tel./Fax. +27 11 751 5827 E-Mail:
afryka@safariwafryce.com

edesign © 2002 by RASTA