Powrót

Dzień-1
Odlot z Warszawy do Kapsztadu.

Dzień-2
Przylot do Kapsztadu - (miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast świata).
Powitanie przez opiekuna grupy, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta - ratusz, zamek Dobrej Nadzieji (najstarsza europejska budowla w Południowej Afryce), gmach parlementu, ogrody Kompani Wschodnio-Indyjskiej. Szampański rejs Katamaranem po oceanie Sunset Cruse, panorama miasta od strony oceanu, zachód słońca, Kapsztad nocą, kolacja w Water Front (część starego portu przeznaczona na centrum rozrywki, sklepy, kina, restauracje), nocleg.

Dzień-3
Kapsztad - po śniadaniu wyjazd kolejką linową na Górę Stołową (1084 m. n.p.m.) - pod nami wspaniały widok na całe miasto, następnie jedziemy do Hout Bay i płyniemy stateczkiem na Wyspę Fok, przepiękną krajobrazowo drogą wzdłuż oceanu jedziemy na Przylądek Dobrej Nadziei. W drodze powrotnej wizyta w rezerwacie pingwinów afrykańskich. Powrót do Kapsztadu, kolacja, nocleg.

Dzień-4
Kapsztad - jedziemy na "Drogę Win" Pięknie położone na zboczach winnice, zapoznamy się z produkcja i smakiem wspaniałych afrykańskich win. Wracamy do Kapsztadu zwiedzanie miasta, siedziba parlamentu, zamek Dobrej Nadziei, Ogród Botaniczny, oglądamy zachód słońca przy lampce afrykańskiego wina z góry Sygnałowej. Kolacja w Water Front, część starego portu przeznaczona na centrum rozrywki, sklepy, kina, restauracje, hotele, w basenie portowym zacumowane jachty, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień-5
George - po śniadaniu przejazd pociągiem "Outeniqua" z dziewiętnastego wieku wzdłuż wybrzeża - wspaniałe widoki, laguny, widoki na ocean Indyjski, po południu przejazd do Port Elizabeth, kolacja, nocleg.

Dzień-6
Rankiem wyruszamy w drogę - przed nami Durban - po drodze zatrzymujemy się na śniadanie, kolacja, nocleg w Guest House z basenem, dla chętnych wieczorna kąpiel w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego lub basenie.

Dzień-7
Durban miejscowość wypoczynkowa nad Oceanem Indyjskim, dzień odpoczynku. Dla chętnych kąpiel w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, opalanie.

Dzień-8
Durban - wyjazd do Krainy Tysiąca Wzgórz, wizyta w tradycyjnej wiosce Zulusów - plemienne tańce, Golden Mile - Złota Mila promenada nad oceanem, możliwość zakupu regionalnych pamiątek, delfinarium oraz wizyta w Ptasim ZOO. Kolacja, a po niej dla chętnych wieczorna kąpiel w oceanie, nocleg.

Dzień-9
Po śniadaniu wyjazd do Hluhluwe National Park (park, w którym jest najwięcej nosorożców na km. kwadratowy). Zobaczymy je z bliska podobnie jak słonie, żyrafy, antylopy i inne zwierzęta zamieszkujące park. Kolacja i nocleg w St. Lucia - malowniczej miejscowości letniskowej.

Dzień-10
Po śniadaniu jedziemy do Kruger National Park (droga prowadzi przez samodzielne Królestwo Swaziland). Kruger Park jest jeden z najbardziej znanych parków afrykańskich na całym świecie, o powierzchni około 2,000,000 ha gdzie można zobaczy "wielką piątkę" w skład, której wchodzi słoń, nosorożec lew, bawół oraz leopard, a także hieny, żyrafy, zebry, całą gamę antylop, hipopotamy, krokodyle itd. Kolacja, nocleg.

Dzień-11
Wcześnie rano wyjazd na cały dzień do parku na "polowanie z kamerą" - podglądamy żyjące tam zwierzęta, może uda nam się zobaczyć "Wielką Piątkę", śniadanie w parku, powrót do miejsca zakwaterowania po godz. 18:00. Kolacja, nocleg.

Dzień-12
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga przez prowincję Mpumalanga. Wizyta w miejscach widokowych: Three Rondavels, Blyde River Canyon, Gods Window, Bourke's Luck Potholes, wodospad Mac-Mac. Kolacja w stylu afrykańskim, nocleg.

Dzień-13
Johannesburg - po śniadaniu wizyta w stolicy Południowej Afryki - Pretori. Narodowy Panteon Afrykanerów (Voortreker Monument), Union Buildings - siedziba dawnej Unii Południowo Afrykańskiej - dzisiaj siedziba rządu otoczona pięknymi ogrodami. Muzeum Krugera, Church Square, Lion Park, w którym można zrobić sobie zdjęcie z małymi lwami. Kolacja w restauracji "Carnivore" gdzie podają mięso z dziczyzny, nocleg.

Dzień-14
Po śniadaniu wyjazd do Sun City - dawne miejsce rozrywki i hazardu Południowej Afryki. Miejsce te znane jest również ze względu na odbywające się w nim wybory Mis Świata oraz z Wielkich Turnieji Golfowych. Sun Sity to prześlicznie wkomponowane między wzgórzami miasteczko z wspaniałymi hotelami i basenami, a także kompleks kasyn, tropikalne ogrody. Po drodze do Johannesburga możliwość zakupu regionalnych pamiątek. Kolacja w Waterfront, nocleg.

Dzień-15
Johannesburg - Po śniadaniu odwiedzamy starą kopalnię złota w Gold Reef City. Miasteczko zbudowane na wzór starego osiedla górniczego z okresu gorączki złota. Zjazd pod ziemię - 220 m, pokazy wytopu złota (pamiątkowe zdjęcie ze sztabka złota o wadze 2,5 kg w ręce). Pamiątkowe zdjęcia w kopalni złota i jedziemy na ostatnie zakup pamiątek, przyprawy, po południu transfer na lotnisko, odlot do Polski.

Dzień
-16
Przylot do Warszawy zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Zakwaterowanie: Hotele *** Lodges, pokoje 2 osobowe z łazienką, klimatyzacja, TV.
  • Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje.
  • Transport: Klimatyzowane mikrobusy VW.
  • Wstępy: Wszystkie wymienione w programie.
  • Pilot: Opieka pilota polskojęzycznego przez cały czas trwania wycieczki.

Cena nie obejmuje:

  • biletów lotniczych,
  • ubezpieczenia w czasie trwania imprezy,
  • napoi do posiłków,
  • napiwków.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z nami pod podanym nr. tel./fax. e-mail:

Zdjecia:
*kliknij_aby_powiękrzyć

Kliknij !
Mapka z trasą wycieczki

Kapsztad - Kliknij !

Victoria Falls - Kliknij !

Park Krugera - Kliknij !

Przyladek Dobrej Nadziei - Kliknij !

Baobab - Kliknij !

Rafting Zambezi - Kliknij !

Fish River Canion - Kliknij !

Na motorach po wydmach = Kliknij !

Victoria Falls - Kliknij !

Wyprawa ladzia na ocean - Kliknij !

Sun City - Lost City - Kliknij !

Dodatkowe informacje:

Klimat
W miesiącach grudzień, styczeń, luty panuje lato temperatury wahają się od 24 - 30C w ciągu dnia, wieczorem jest chłodniej temperatura może obniżyć się do ok.16 stopni C, w miesiącach letnich występują krótko trwałe deszcze. W miesiącach marzec, kwiecień, maj jest jesień temperatury są niższe o kilka stopni średnia temperatura od 20 - 26 C, brak opadów deszczowych za wyjątkiem okolic Kapsztadu.

Zdrowie
Uczestnik powinien być ubezpieczony od choroby i nieszczęśliwych wypadków (zapewni to nieodpłatną opiekę lekarską), żadne szczepienia nie są obowiązujące. Zalecane jest stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej. Woda na całym terytorium RPA jest zdatna do picia.

Elektryczność
220 / 230 V, wtyczki odmienne niż w Polsce, konwertory wtyczek europejskich na afrykańskie można kupić w sklepach lub wypożyczyć od pilota grupy.

Waluta
1 rand = 100 centów
Honorowane są również karty kredytowe VISA, MASTER CART, AMERICAN EXPRESS, DINERS CLUB.

Top


Indlovu Tours & Safaris P.O. Box 201 Westonaria 1780 Johannesburg South Africa
Tel./Fax. +27 11 751 5827 E-Mail: koczner@iafrica.com

edesign © 2002 by RASTA